Onderhandelingsresultaat voor de cao Orsima 1 maart 2025 – 30 april 2026
14 mei 2025
De cao-onderhandelingsdelegaties van SITO, FNV en CNV hebben op 2 april 2025 een onderhandelingsresultaat bereikt. Vakbonden zullen het resultaat voorleggen aan hun leden.
Looptijd
De cao heeft een looptijd van 14 maanden; 1 maart 2025 tot en met 30 april 2026.
Loon
Partijen hebben de volgende loonsverhoging afgesproken:
- Per 1 oktober 2025 een structurele loonsverhoging met een nominaal bedrag van
€ 50,- bruto per 4 weken of per maand, gebaseerd op het 4-wekenloon. - Per 1 maart 2026 een loonsverhoging conform artikel 20 van de cao Orsima (APC).
Daarnaast hebben cao-partijen vastgesteld dat de APC per 1 maart 2025 3,14% is en in maart 2025 uitbetaald dient te worden (conform artikel 20 van de cao Orsima).
Slaapurenregeling (artikel 15)
Partijen spreken af om de door een paritaire werkgroep reeds afgestemde tekst inzake de slaapurenregeling op te nemen in de cao. Deze tekst geldt als volgt:
Werkt de werknemer tot na middernacht? De werknemer mag de volgende dienst pas met zijn werk verder gaan als hij de wettelijke rust heeft gehad.
Kan de werknemer door deze rust niet op tijd beginnen met zijn gewone dagdienst? Dan heeft de werknemer recht op slaapuren. Dat betekent dat de uren die de werknemer niet kan werken, als gewerkte uren worden vergoed. Dit geldt tot maximaal 10 uur na het beëindigen van de dienst. Dit geldt alleen op normale werkdagen en op zaterdag.
Consignatie
Partijen spreken af dat er meer bewustwording wordt gecreëerd met betrekking tot consignatie in relatie tot de arbeidstijdenwet. De arbeidstijdenwet kent regels met betrekking tot consignatie. Cao-partijen zullen dit nadrukkelijker in de sector communiceren.
Partijen zullen gedurende de looptijd van de cao verkennen of er hierop actief kan worden gehandhaafd en of er een meldingsmogelijkheid binnen Orsima moet komen, waarbij een werknemer melding kan doen als volgens een werknemer er in strijd met de cao en wetgeving (waaronder de arbeidstijdenwet) zou worden gehandeld.
Indexatie maaltijdvergoeding (artikel 29 lid 3)
De hoogte van de vergoeding voor de warme maaltijd, zoals genoemd in artikel 29 lid 3 sub b van de cao, wordt aangepast naar bedrag € 17,99 netto per warme maaltijd. Per 1 januari 2026 (en daaropvolgend iedere twee jaar) wordt dit bedrag aangepast conform de CPI. Voor 2026 geldt dat de CPI van december 2025 t.o.v. december 2023 wordt gebruikt.
Winstuitkering (artikel 31)
Voor het kalenderjaar 2025 ontvangt de werknemer een vaste winstuitkering en zijn de voorwaarden voor de winstuitkering, genoemd in artikel 31 lid 1 sub a en artikel 31 lid 4 sub b en c, daarmee niet van toepassing. Vanaf 2026 gelden ten aanzien van de winstuitkering wel weer alle voorwaarden die zijn genoemd in artikel 31.
IKB
Partijen zullen gedurende de looptijd van de cao de haalbaarheid van een individueel keuzebudget (IKB) onderzoeken. Daarbij wordt onderzocht waaruit de IKB kan bestaan en wat hiervan de (fiscale) consequenties zijn.
Jeugdlonen (bijlage B)
De jeugdlonen (bijlage B) worden als volgt gewijzigd:
- Voor BBL- en BOL-leerlingen geldt het wettelijk minimum (jeugd)loon naar leeftijd;
- Voor overige jeugdigen geldt het volgende percentage van het loongebouw van de cao (bijlage 2):
- Voor een 16-jarige 80%
- Voor een 17-jarige 85%
- Voor een 18- en 19-jarige 90%
- Voor een 20-jarige 95%
Aldus overeengekomen in Gorinchem op 2 april 2025
SITO FNV
CNV